parallax background

بخش های مختلف و امکانات باغ وحش


باغ وحش وکیل آباد مشهد
فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش

(موزه حیوانات) حیوانات تاکسیدرمی


در باغ وحش وکیل آباد مشهد بخش جذابی به نام سالن موزه تاکسیدرمی وجود دارد. در این موزه گونه‌های مختلفی از جانوران تاکسیدرمی شده و در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند. سالن تاکسیدرمی برای کودکان جذاب است و حتی می‌تواند آموزنده باشد. حیوانات تاکسیدرمی معمولا از همان گونه‌هایی هستند که در باغ وحش وکیل آباد زندگی می‌کنند. این حیوانات پس از مرگ به روش‌های تخصصی تاکسیدرمی شده و در محفظه‌های شیشه‌ای قرار گرفته‌اند


مشاهده حیوانات
انواع خزندگان و آبزیان در

باغ خزندگان باغ وحش مشهد


باغ خزندگان بخشی از باغ وحش است که در آن جانورانی مانند مار، بزمجه، مارمولک، سوسمار، آفتاب‌پرست و دیگر گونه‌های خزنده نگهداری می‌شود. در باغ خزندگان 5 گونه از خزندگان و 10 گونه آبزیان وجود دارند که غیر از گونه‌های جانوری زنده، اجساد و اسکلت تعدادی خزنده خشک شده نیز به نمایش در می‌آید.


امکانات باغ وحش مشهد


باغ وحش وکیل آباد مشهد که با نام باغ وحش مشهد معروف است، یکی از مکان های گردشگری محبوب و قدیمی استان خراسان رضوی است. این باغ وحش که در حال حاضر در محدود شمالی شهر مشهد قرار دارد، 60 سال پیش ساخته شد و از حدود 40 سال پیش نیز در مکان فعلی خود یعنی منطقه وکیل آباد جای گرفته است.

باغ وحش مشهد که 4 هکتار وسعت دارد، از بیش از 800 حیوان از 125 گونه مختلف نگهداری میکند که بخشی از آنها از کشورهای گوناگونی جمع‌آوری شده‌اند. از میان این جانداران می‌توان به شیر آفریقایی، کانگورو، پلنگ آفریقایی، ببر بنگال، تایگون (ببشیر)، شتر لاما، گوسفند بربر، شامپانزه و... اشاره داشت. این باغ وحش مجموعه‌ای غنی از جانوارن و حیات وحش بومی ایران را نیز داراست.در باغ مشهد قسمتی برای خزندگان نیز تعبیه شده که حیواناتی مانند تمساح و انواع مارها در آن زندگی می‌کنند. باغ وحش مشهد یک بخش برای جانداران تاکسیدرمی شده نیز دارد.

تماس با ما